Sony SASW7.CEJ BRAVIA Theatre Wireless Subwoofer 7 - Black
SAVE£12
- Manufacturer Guarantee: 1 year
- EAN: 4548736165601
SAVE£12
Enhance your home entertainment experience with the Sony SASW7.CEJ BRAVIA Theatre Wireless Subwoofer 7 in black. This powerful subwoofer delivers deep, rich bass to complement your movies, music, and games. With wireless connectivity, you can place this subwoofer anywhere in your room without worrying about running cables.
- Wireless connectivity for easy setup and placement
- 7-inch subwoofer for deep, powerful bass
- Designed to complement Sony BRAVIA TVs and home theater systems
- Sleek black finish for a modern look
- Compatible with a variety of audio sources
| Manufacturer | Sony |
|---|---|
| GTIN | 4548736165601 |
| Model Number | SASW7.CEJ |
| Key Feature 2 | It?s wireless, your space will remain clutter-free. |
| Key Feature 1 | 100W of deep bass from the powerful 130mm driver. |
| Key Feature 4 | Designed to match the BRAVIA Theatre Bar 9, Bar 8, and Rear 8 Wireless Rear Speakers perfectly. |
| Key Feature 3 | Can be positioned two ways - either flush against the wall in wide spaces or with the slim side to the front in narrow spaces. |
| Depth | 13.4 cm |
| Colour | Black |
| Bluetooth | Yes |
| Additional Information | Smart App control |
| Product Dimensions | 35.8cm x 35.2cm x 13.4cm |
| Height | 35.8 cm |
| Colour Group | Black |
| Product Range | Soundbars Wireless Connectivity |
| PSTI Compliance | <p>PSTI Compliance - <a href="https://euronics.a.bigcontent.io/v1/static/SONSASW7CEJ_PSTI" target="_blank">Download certificate</a></p> |
| Width | 35.2 cm |
| Product Type | Subwoofer |
| Product Category Group | CE |
| Shipping Depth | 20 cm |
| Smart Connect | Yes |
| Shipping Height | 41.8 cm |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any warranty claim |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 6.2 kg |
| Shipping Weight | 8.7 kg |
| Shipping Width | 49.4 cm |
| Is Soft Bundle | No |
| Is On Display | false |
| Expired Status | No |

